fbpx

Termovaht

Termovaht

Termovaht

Termovaht on külmkõvastuv, 2-komponentne, süstitav, karbamiidvaikvaht, mille struktuur on avatud pooridega.
Termovaht valmistatakse mobiilse seadme abil vahetult objektil. Spetsiaalsete ainete vesilahused segatakse seadmetes vajalikes suhetes kokku, segu muudetakse suruõhu abil vahuks, mis pritsitakse ( süstitakse ) surve abil läbi müüritisse puuritud aukude, seintes olevatesse tühemikesse. Materjali head voolavusomadused garanteerivad tühemike täitmise kuni viimase vuugi ja praoni.
Termovaht koosneb miljonitest väikestest avatud õhumullidest. Tahenedes muutuvad need pehmeks, valgeks, veeauru läbilaskvaks materjaliks – Termovahuks. Termovaht on kasutuses juba üle 50 aasta ja on soojustatud selle tehnoloogia abil tuhandeid maju üle maailma.

Termovaht on kohapeal paigaldatav soojustusvaht kahekihilistele müüritistele, välisseintele, eterniitvooderdisele, installatsioonišahtidele jne, eriti hästi sobib vanade hoonete soojustamiseks.

Termovaht on veeauru läbilaskev soojustusmaterjal.

Augud puuritakse seina 1 m sammuga nii vertikaalselt kui horisontaalselt. Operaator alustab vahu pumpamist seina tühimikku altpoolt ülesse, niikaua kuni järgmisest august on seda näha, ning jätkab nüüd järgmisest august vahupumpamist, Niiviisi, pritsides Termovahtu aukude kaudu seinatühemikesse, soojustatakse kogu sein mõne tunniga. Peale soojustusvahu pritsimise lõpetamist täidavad töölised augud mördiseguga ja korrastavad vuugid. Juhul, kui sein oli krohvitud, taastatakse krohvi värvitoon pigmentide ja fassaadivärvide abil. Peale segu kuivamist on aukude puurimiskohti muust seinast raske eristada. Pärast töö lõpetamist koristab brigaad ümbruse, jätmata endast maha mingeid jäätmeid ega prahti. Soojustusvaht ei kõdune, ei hallita, ei mädane, ei karda külma, ei lõhna; see materjal laseb läbi veeauru, kuid ei ima endasse niiskust, kaitseb puitu mädaniku eest ja metallist seinadetaile korrosiooni eest, ei aita kaasa põlemisprotsessile ning hoiab seinu putukate ja kahjurite eest.

Missugust seinte soojustamise viisi valida?
1. Jätta seintesse tühi õhuvahe ja soojustada seinad väljastpoolt?
Seinte välissoojustus on efektiivne vaid siis, kui seintes ei ole tühja õhuvahet, kuna soojenenud õhk tõuseb mööda õhuvahe siseseina üles ja viib igasuguste väikeste katusealuste hõredate kohtade kaudu soojuse välja. Õhuvahe välisseina kaudu toimub vaid väike soojuskadu. seepärast on õhuvahega seinte soojustamine väljastpoolt ebaratsionaalne, kuna saavutate vaid osalise efekti. Seda enam, et seina välissoojustus on umbes neli korda kallim kui seinatühemiku täitmine Termovahuga.
2. Täita seina õhuvahe puistematerjalidega?
Nii saavutate vaid osalise efekti, kuna:
1) olgugi, et aeglasemalt, tsirkuleerib õhk täitematerjali graanulite vahel ikkagi;
2) paljude puistmaterjalide korral on vaja seina paigaldada niiskust isoleeriv kile, mida juba valmisehitatud maja seina ei ole aga enam võimalik paigaldada;
3) enamus puistaineid vajub aja jooksul seina sees kokku ja seina ülemisse ossa jääb tühi õhuvahe;
4) ilma fassaadiviimistlust rikkumata on seinte õhuvahet keeruline puistainetega täita.
3. Täita seina õhuvahe kivivillaplaatidega juba ehituse käigus?
Liitke kokku kõik materjali ostu-, transpordi-, laadimis- ja ladustamiskulud, täiendavate auru- ja tuuletõketega soojustuse paigaldamise kulud, ajakulud ja Te veendute, et seinte õhuvahede täitmine Termovahuga ei ole kallim, Teie aga säästate aega, pääsete tervest hulgast muredest.

Termovaht peatab õhu liikumise seinas täielikult, samas aga laseb seinal hingata, ei nõua mingit täiendavat isolatsiooni ja teenib ainulaadselt kaua. Keskmise suurusega maja soojustamiseks kulub umbes üks päev, suurema maja korral – kaks.

Süsteemi eelisteks on:
Hea heliisolatsioon
Soojuse ja külma parem isoleerimine
Tuld tõkestav toime
Kondentsvett ei teki (hea difusioon) See vaht on veeauru läbilaskev
Energiasäästlik
Vananemiskindel
Mädanemiskindel
Korrosioonikindel
Kemikaalikindel