fbpx

Polüuretaanvaht (PUR)

Polüuretaanvaht (PUR)

Polüuretaanvaht (PUR)

OÜ Therm pakub kahte erinevat tüüpi polüuretaan-pritsvahtu: Kui Teil tekib tegelik vajadus paigaldada polüretaan pritsvahtu oma elamu või ärihoone ehituskonstruktsioonis, siis peate Te selgeks tegema, kas kasutada avatud pooridega vahtu tihedusega 6-12kg/m3 kohta või suletud pooridega vahtu tihedusega 27-40 kg/m3 kohta. Neil kaht tüüpi vahtudel on suur erinevus nii hinnas kui ka omadustes. Peamine erinevus on soojapidavuses, veeauru läbilaskvuses ning surve taluvuses.

Avatud pooridega Polüuretaanvaht (PUR)

Avatud pooridega vaht (tihedus 6 – 12 kg/m3) koosneb pisikestest vahupooridest, mis ei ole täielikult suletud. Selline vaht on suletud pooridega vahust nõrgem ning ka soojapidavus on samaväärne villa või polüstürooliga (penoplastiga). Samas laseb selle vahu mikropoorne struktuur veeaurul liikuda aga ise vett sisse mitte imades, sellega tagatakse piisav veeauru läbilaskmine.

Suletud pooridega Polüuretaanvaht (PUR)
Suletud pooridega vaht (tihedus 27 – 40 kg/m3) on pea kaks korda soojapidavam kui, mis tahes tava soojustus, sisaldab kuni 95% suletud vahupoore ning on täidetud inertgaasiga, mis aitab vahul kerkida ja paisuda ning muudab selle paremaks isolaatoriks. Sellega on võimalik hoida hoone konstruktsioonides kokku paksuses (20cm vahuga soojustatud sein on võrdne ca 40cm villaga soojustatud seinaga). Suletud pooridega vahu eelised võrreldes avatud pooridega vahuga on tugevus, suurem soojatakistus ja suurem vastupidavus õhu ja veeauru lekkimisele. Kasutades suletud pooridega vahtu näiteks puitkonstruktsioonides ei ole Teil tarvis paigaldada hoonele lisa diagonaale, tuuletõket ega ka isegi mitte aurutõket. See vaht sobib ka süstimiseks, hoonete tühimikesse.

Mis on Polüuretaanvaht ja kus seda kasutatakse.
Polüuretaanvaht on kahekomponente pritsvaht, mida paigaldatakse spetsiaalse masinaga, see vaht moodustab peale tardumist tugeva pooljäiga kihi, mis pihustamisel paisub kuni 120 korda.

See vaht nakkub kõigi ehitusmaterjalidega ning täidab ehitise konstruktsioonides kõik tühimikud ja praod nagu näiteks elektri tooside ja kaablite augud-sooned, vahul on eriline võime pressida ennast igasse väiksesse prakku ja täita kõik tühimikud, sellega saavutatakse eriline soojapidavus ja täielikult külmasilla vaba ehitus. Vahtu võib pritsida nii hoone sisse kui ka välja.
Kus kasutatakse pritsitavat vahtu (PUR)
See vaht sobib kõikjale, kus soovitakse saavutada parim soojustus või siis külmkambritele parim isolatsioon sooja kaitseks. Vaht on niiskuse ja veekindel seega võib seda kasutada vundamentide soojustamiseks pinnases või siis keldrite seintel, vaht ei hallita ega mädane ja on allergikutele sobiv kuna ei eralda mingisuguseid mürkaineid ega eralda lenduvaid osakesi.

PUR-i eelised.
– Poole õhem kiht paigaldusel, et saavutada villa või penoplastiga samaväärne soojustus. Saab soojustada kõige erinevamaid konstruktsioone ka kõige raskemini ligipääsetavas kohas, seepärast aitab tehnoloogia kasutamine lahendada mistahes hoone soojustamise probleemid;
– Ei vaja tuuletõket ega aurutõket.
– On täielikult hallituse, seenhaiguste, mürkainete kindel ja selles ei ole võimalik  seente ja bakteritel tekitada kasvu keskkonda.
– Tervisele ja loodusele täielikult kahjutu, kuna ei eralda mingisuguseid mürkaineid!
– Parandab siseõhu kvaliteeti kuna ei tolma ega eralda mürgiseid aineid.
– Moodustab tugeva ja monoliidse seina, katuse.
– Vähendab oluliselt välismüra, ei tõmbu kokku, vaju konstruktsioonides alla vaid säilitab oma algse kuju kogu hoone eluaja jooksul.
– Ilma vaevata saab hoone rõhu kindlaks .
– Väga kiire paigaldus, millega säästetakse tööjõu kuludelt, tellingute rendilt jne.

sdr
– Arhitektidel on piiramatud võimalused hoone konstrueerimisel.
– Vaht tardub täielikult juba 20-30 sekundi jooksul mis tähendab, et võib paigaldada hoonele koheselt juba viimistlus kihid. 1-2 päevaga suudab soojustada terve keskmise suurusega maja,
– Parim soojustus madalenergia ja passiivmajadele
Ökoloogilised omadused

Tehnoloogia on loodud just elumajade ja tööstushoonete soojustamiseks, seetõttu pole materjalil mingit kõrvalmõju ega negatiivseid omadusi. Soojustusvaht ei tolma, hallita, mädane ega eralda keskkonda midagi, sest temas ei leidu kahjulikke aineid. Astmat põdevate haigete assotsiatsioon Ameerikas on tunnistanud pritsvahu kõige ökoloogilisemaks soojustusmaterjaliks.

Ei sisalda Heksafluoratsetooni (HFA), Fluorosüsivesiniku (HFC), Lakkide orgaanilised ühendidega ka formaldehüüde.

Polüuretaanvahu hind sõltub materjali tüübist, kogusest ja töö keerukusest.