fbpx

Korduma kippuvad küsimused Termovahu kohta

  • Home
  • Korduma kippuvad küsimused Termovahu kohta

Korduma kippuvad küsimused Termovahu kohta

Miks on tühja õhuvahega sein külm?

Seina tühjas õhuvahes olev õhk, mis on seina sisemise osa mõjul soojenenud, tõuseb üles. Selle asemele aga tuleb erinevate hõredate kohtade kaudu altpoolt sisse tungiv külm õhk. Katusealusesse ruumi tõusnud soe õhk viib erinevate pragude kaudu ruumidest välja umbes 80 protsenti seinte kaudu kaduvast soojusest. Soe õhk, mis pole veel jõudnud katusealuse kaudu hoonest väljuda, puutub kokku külma välismüüritisega ja langeb jahtudes allpoole, kuni kokkupuutes seina sisemise osaga taas soojeneb. Niisugune konvektsiooniring põhjustab umbes 20 protsenti seintekaudsetest soojuskadudest. Selle „korstna” kaudu läheb soojus hoonest välja palju kiiremini kui inimesed seda ette kujutavad.

Millest hoone soojustamist alustada?

Hoone soojustamise prioriteedid:

1.vahelagi või katusealune – kuna soe õhk tõuseb alati üles ja annab oma soojuse esmajoones lagedele;

2.aknad

3.seinad

4.põrandad.

Termovaht – mis see on?

Soojustusmaterjal. Spetsiaalsete ainete vesilahused segatakse seadmetes vajalikes suhetes kokku ja segu muudetakse suruõhu abil vahuks, mis pritsitakse seintes olevatesse tühemikesse. See soojustusvaht koosneb miljonitest väikestest suletud õhumullidest. Tahkudes muutuvad need pehmeks, valgeks, veeauru läbilaskvaks materjaliks – Termovahuks. See materjal on loodud üle 50 a tagasi. Termovaht on loodud Saksamaal ja on ettenähtud olemasolevate elumajade seintes olevate tühjade õhuvahede (- õõnsuste) täitmiseks.

Selle tehnoloogia abil on ülemaailma soojustanud tuhandeid hooneid. Oleme pakkunud sarnast tehnoloogiat alates 2006 aastast.

Mis edasi?

Juhul, kui Te peale tutvumist tööde teostaja poolt esitatud materjali kvaliteedi ja pikaealisuse garantiikirjade ning tööde teostaja kvalifikatsioonidokumentidega olete pakutud hinnaga nõus, võib töid kohe alustada.

Lisaks sellele on soojustustööde teostamiseks vaja elektrienergiaallikat õhukompressori mootori toiteks ning vett. 1 m3 Termovahu valmistamiseks kulub umbes 30 liitrit vett.

Kas see ei riku mu maja ära?

Ei. Kõik tööd teostatakse maja välisküljel kiiresti ja sujuvalt. Brigaad tuleb kohale mobiilse seadmega soojustusvahu valmistamiseks ja sissepritsimiseks ning õhukompressoriga, mis paigutatakse õues sinna, kus nad klienti ei sega. Mõnda aega töötab meeskond ümber Teie maja, puurides väikseid auke välisseina tellistevahelistesse vuukidesse. Telliseid endid ei kahjustata. Peale seda valmistatakse täiskinnises seadmes spetsiaalsete ainete vesilahused, seadme külge kinnitatakse voolik koos otsikuga, mis pannakse seinas olevasse auku. Seadmest väljuv soojustusvaht täidab seinatühemiku.

Kas Termovaht ei riku minu maja sisekliimat?

Ei riku. Termovaht on veeauru läbilaskev soojustusmaterjal, mis hoopis parandab teie maja sisekliimat.

Kuidas veenduda, et kogu seinatühemik on täidetud?

Augud puuritakse seina 1 m sammuga nii vertikaalselt kui horisontaalselt. Operaator teab täpselt, millal 1 m seinatühemik täitub. Järgmisesse auku paigaldatud märgisti näitab, millal tuleb pritsimine sinna üle viia. Niiviisi, pritsides Termovahtu aukude kaudu seinatühemikesse, soojustatakse kogu sein mõne tunniga. Lisaks sellele teostavad meie töötajad Teie soovil ka seina täitmise kvaliteedi ekspertiiskontrolli, s.t. puurivad augud, millest saab kontrollida vahu olemasolu konkreetses kohas, et Teil ei jääks seinatühemike täielikus täitumises mingit kahtlust. Niisuguse kontrolli eest täiendavalt tasuda ei tule.

Termovaht on niiske. Kas sise- ja välisseinad ei jää plekilisteks ega määrdu?

Ei. Vahus ei ole nii palju niiskust, et see plekke jätaks. Vaht kuivab kiiresti ja muutub pehmeks vahtplastiks seinatühemikus.

Kas seina puuritud augud jäävad näha?

Peale soojustusvahu pritsimise lõpetamist täidavad töölised augud mördiseguga ja korrastavad vuugid. Juhul, kui sein oli krohvitud, taastatakse krohvi värvitoon pigmentide ja fassaadivärvide abil võimalikult ligilähedase tooniga. Peale segu kuivamist on aukude puurimiskohti muust seinast raske eristada. Pärast töö lõpetamist koristab brigaad ümbruse, jätmata endast maha mingeid jäätmeid ega prahti.

Ega Termovaht hooldust ei vaja?

Ei. Termovaht ei kõdune, ei hallita, ei mädane, ei karda külma, ei lõhna; see materjal laseb läbi veeauru, kuid ei ima endasse niiskust, kaitseb puitu mädaniku eest ja metallist seinadetaile korrosiooni eest, ei aita kaasa põlemisprotsessile.

Kas Termovaht teenib mind kaua aega?

35 aastat tagasi soojustatud hoonete rekonstrueerimise käigus kontrolliti seintesse pritsitud Termovahtu nii visuaalselt kui ka laboratoorselt. Uuringutega tehti kindlaks, et selle materjali omadused ei ole üldse muutunud,

Missugust seinte soojustamise viisi valida?

1. Jätta seintesse tühi õhuvahe ja soojustada seinad väljastpoolt?

Seinte välissoojustus on efektiivne vaid siis, kui seintes ei ole tühja õhuvahet, kuna soojenenud õhk tõuseb mööda õhuvahe siseseina üles ja viib igasuguste väikeste katusealuste hõredate kohtade kaudu soojuse välja. Õhuvahe välisseina kaudu toimub vaid väike soojuskadu. seepärast on õhuvahega seinte soojustamine väljastpoolt ebaratsionaalne, kuna saavutate vaid osalise efekti. Seda enam, et seina välissoojustus on umbes neli korda kallim kui seinatühemiku täitmine Termovahuga.

2. Täita seina õhuvahe puistmaterjalidega?

Nii saavutate vaid osalise efekti, kuna:

1) olgugi, et aeglasemalt, tsirkuleerib õhk täitematerjali graanulite vahel ikkagi;

2) paljude puistmaterjalide korral on vaja seina paigaldada niiskust isoleeriv kile, mida juba valmisehitatud maja seina ei ole aga enam võimalik paigaldada;

3) enamus puistaineid vajub aja jooksul seina sees kokku ja seina ülemisse ossa jääb tühi õhuvahe;

4) ilma fassaadiviimistlust rikkumata on seinte õhuvahet keeruline puistainetega täita.

3. Täita seina õhuvahe kivivillaplaatidega juba ehituse käigus?

Liitke kokku kõik materjali ostu-, transpordi-, laadimis- ja ladustamiskulud, täiendavate auru- ja tuuletõketega soojustuse paigaldamise kulud, ajakulud ja Te veendute, et seinte õhuvahede täitmine Termovahuga ei ole kallim, Teie aga säästate aega, pääsete tervest hulgast muredest.

Termovaht peatab õhu liikumise seinas täielikult, samas aga laseb seinal hingata, ei nõua mingit täiendavat isolatsiooni ja teenib ainulaadselt kaua.

 

Kuidas saaksin ise maja soojustuse hinda kokku arvutada?

Esiteks tuleb leida hoone soojustatavate seinte pindala. Selleks on vaja mõõta ära seinte üldpindala ja lahutada sellest akende ja uste üldpindala. Samuti tuleb sellest lahutada ka see pindala, kus seinas tühja õhuvahet ei ole.

Kui soojustatav pindala on välja arvutatud, tuleb see korrutada seinas oleva õhuvahe laiusega. Näiteks, soojustatavat seinapinda on 150 m2, õhuvahe – 7 cm:

150 m2 x 0,07 m = 10,5 m3

Niimoodi arvutatakse välja kui palju materjali maja soojustamiseks kulub. Seejärel korrutatakse materjali hulk selle hinnaga.

Arvesse tuleb aga võtta järgmisi asjaolusid:

1) õhuvahe seinas ei ole tavaliselt igal pool ühesuguse laiusega;

2) vertikaalsed seinavuugid seina siseküljel ei ole tavaliselt täiesti seguga täidetud – see suurendab õhuvahe ruumala;

3) õhuvahe allosas on tavaliselt alati mahavarisenud segujääke – see vähendab õhuvahe ruumala;

4) juhul, kui standardsete õõnespaneelide otsad on lahtised, tungib soojustusmaterjal ka paneelide õõnsustesse.

Ülalnimetatud põhjustel võib reaalselt kasutatud soojustusvahu hulk olla veidi suurem või väiksem kui eelpooltoodud arvestusega saadud hulk

Kas töö võtab kaua aega?

Keskmise suurusega maja soojustamiseks kulub umbes üks päev, suurema maja korral – kaks.

Kas Termovahtu võib paigaldada ka kipsplaadi taha?

Termovaht sisaldab paigaldamise hetkel liiga palju niiskust, mis võib kahjustada kipsplaadi omadusi. Kaasa arvatud ka Tuuletõkke plaatidel on oht väljavenida.

Mis kasu on maja seinte soojustamisest Termovahuga?

Peale seinte soojustamist on tubades võimalik hoida soovitavat temperatuuri vähimate küttekuludega (on selleks siis süsi, elekter, gaas või vedelkütus). Peale kütte väljalülitamist või tule kustumist ahjus, jahtub tuba palju aeglasemalt.

Niisiis, Teil kulub märksa vähem kütust kui enne, samas aga saate nautida kõrgemat temperatuuri tubades.

Kas Termovaht hoiab sooja umbes sama palju kui 5 cm penoplasti, maja on küllaltki külm, aga fassaadi tegema ei tahaks hakata.

Teoreetiliselt on ta sarnane peno (polüstürooli) soojustakistusega kuid seinas tuleks lähtuda seina konstruktsioonist st et, mis on voodri ja sisemise kihi sidemeteks (sidekivi või traat ankrud) need peaks maha arvutama. Kuid samas võib Termovaht kinni panna väga olulised praod sise seinas ja kasutegur võib olla mitmekordne.

Kui mul on saepuruga soojustatud maja ning maja seintest on saepuru kuhugi ära kadunud, kas siis saab ka Termovahuga soojustada?

Teoreetiliselt on see võimalik, kui oleks võimalik kõik tühimikud tuvastada, kahjuks ei ole meil võimalik tuvastada üksikuid tühimikke saepuru (perliit, turvas vms) sees, ning seetõttu ei suuda me garanteerida teile oodatud tulemust. Saupuruga soojustatud majade seintes ei kao tavaliselt olemasolev saepuru kuskile vaid vajub kuni ca 10% allapoole, kus jäävad tühjaks reeglina seinte ülemised osad, akende alused ning veel üksikud osad seinte sees.

Kas Termovahuga saab ka põrandates olevaid õhuvahesi täita?

Kahjuks hetkel pakutav Termovaht põrandatesse ei sobi, kuna materjal sisaldab vett võib see kahjustada enne lõplikku kuivamist teie põranda või lae viimistlus materjale.

Põrandatesse ja lagedesse saame pakkuda Graanulsoojustust, mida on võimalik samuti paigaldada läbi aukude.

Lisainfot küsi OÜ Thermilt

Tagasi…